Motto:

Jedynie tchórz ma odwagę szczycić się tym,
że nigdy nie zaznał strachu.

Linki

Staramy się by zamieszczone linki były aktualne

Jeżeli jednak nie będą to proszę 

Polub naszą stronę na FaceBook

Stowarzyszenia felinologiczne

Serdecznie witamy na stronie hodowli kotów rasy Maine Coon. Zajmujemy się rozwojem i pielęgnacją wspaniałych kotów rasy Maine Coon. Poza utrzymaniem wysokiego standardu zdrowia, wyglądu i predyspozycji psychicznych, pragniemy poszerzyć istniejącą wiedzę o zachowaniach i osobowości tych zwierząt. Uczynić z nich nie tyle maskotki, co pełnowartościowych partnerów człowieka.

Czyż nie było by cudownie móc zapytać kota gestem lub słowem, jak mu minął dzień? Czy jest możliwe, aby kot poinformował opiekuna o swoich potrzebach? Uważamy, że jest to możliwe. Ograniczanie się jedynie do koloru futra jest rozrzutnością wobec ogromu potencjału jaki w tych kotach drzemie i rzadko kiedy jest wykorzystywany. Aby jednak uczynić z kota partnera, należy zrozumieć jego osobowość i sposób komunikacji. Właśnie na to chcielibyśmy położyć nacisk w naszym programie hodowlanym.

Hodowle kotów rasy MCO

W latach 2003-2007 nasza hodowla była prowadzona jedynie w systemie WCF. Od połowy roku 2007 hodowla jest zarejestrowana w dwóch federacjach felinologicznych. Kontynuując kilkuletnią tradycję, nasze kocury są zarejestrowane w klubie LKF Felimur (WCF - Łotwa), a kotki w klubie EKKR (FIFe - Polska (FPL)). Od tej pory wszystkie kocięta urodzone w naszej hodowli będą otrzymywały rodowody FIFe.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy kochają koty i pragną razem z nami dzielić tę pasję.