Motto:

Jedynie tchórz ma odwagę szczycić się tym,
że nigdy nie zaznał strachu.

Mamy kocieta

W naszej hodowli mamy już miot na literkę J

Jeszcze kilka kociąt jest wolnych. Wszystkich zapraszamy do oglądania galerii lub obejrzenia nas na żywo

Polub naszą stronę na FaceBook

Witamy w naszej hodowli

Serdecznie witamy na stronie hodowli kotów rasy Maine Coon. Zajmujemy się rozwojem i pielęgnacją wspaniałych kotów rasy Maine Coon. Poza utrzymaniem wysokiego standardu zdrowia, wyglądu i predyspozycji psychicznych, pragniemy poszerzyć istniejącą wiedzę o zachowaniach i osobowości tych zwierząt. Uczynić z nich nie tyle maskotki, co pełnowartościowych partnerów człowieka.

Czyż nie było by cudownie móc zapytać kota gestem lub słowem, jak mu minął dzień? Czy jest możliwe, aby kot poinformował opiekuna o swoich potrzebach? Uważamy, że jest to możliwe. Ograniczanie się jedynie do koloru futra jest rozrzutnością wobec ogromu potencjału jaki w tych kotach drzemie i rzadko kiedy jest wykorzystywany. Aby jednak uczynić z kota partnera, należy zrozumieć jego osobowość i sposób komunikacji. Właśnie na to chcielibyśmy położyć nacisk w naszym programie hodowlanym.

Kilka słów o hodowli

W latach 2003-2007 nasza hodowla była prowadzona jedynie w systemie WCF. Od połowy roku 2007 hodowla jest zarejestrowana w dwóch federacjach felinologicznych. Kontynuując kilkuletnią tradycję, nasze kocury są zarejestrowane w klubie LKF Felimur (WCF - Łotwa), a kotki w klubie EKKR (FIFe - Polska (FPL)). Od tej pory wszystkie kocięta urodzone w naszej hodowli będą otrzymywały rodowody FIFe.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy kochają koty i pragną razem z nami dzielić tę pasję.